Komu pomagamy

Do każdego z naszych Pacjentów podchodzimy indywidualnie. Wiek, aktywność zawodowa, tryb życia, czy rodzaje schorzeń, z którymi się mierzymy wpływają na naszą współpracę. 

Zalecenia są mocno zróżnicowane. Najczęściej słowo „dieta” kojarzone jest z redukcją masy ciała. Nie zawsze jest to takie oczywiste. Często chodzi o takie zbilansowanie posiłków, aby ograniczyć skutki chorób i poprawić jakość życia.

RÓŻNI PACJENCI = RÓŻNE CELE

Zobacz komu pomagamy w naszym gabinecie dietetycznym. Niezależnie od wieku, trybu życia czy różnych chorób dopasujemy do Ciebie najlepsze plany żywieniowe.

Poprawa nawyków żywieniowych

Jeśli żyjesz w biegu, czujesz że Twoje posiłki są monotonne, mało zróżnicowane lub wydaje Ci się, że odżywiasz się nieodpowiednio a wyniki badan wskazują na niedobory – pomogę Ci zrozumieć na czym polega zbilansowana dieta.

Podpowiem jak komponować posiłki, jak uzupełnić codzienne dania o pełnowartościowe produkty i jak teorie zamienić w praktykę. Postaram się pokazać Ci, że dobre i zdrowe jedzenie nie musi oznaczać wielu godzin spędzonych w kuchni. Stosując się do kilku wskazówek zapełnisz swój talerz zdrowymi składnikami i dzięki temu poczujesz się lepiej.

Dieta redukująca masę ciała

Nadwaga i otyłość to coraz powszechniejszy problem dzisiejszych czasów. Jeśli chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów i zadbać o swoje zdrowie, wspólnie opracujemy taki plan, aby proces ten był jak najbardziej przyjemny dla Ciebie.

Proces redukcji wagi będzie się opierał na Twoich potrzebach i upodobaniach smakowych, aby pomijał wszystko to czego nie lubisz i uwzględniał to, bez czego nie wyobrażasz sobie dnia, aby kawa, którą rozpoczynasz dzień także znalazła się w jadłospisie. Wspólnymi siłami stworzymy idealny dla Ciebie plan odżywiania.

Dieta dzieci i młodzieży

Okres dojrzewania i rozwoju od najmłodszych lat rządzi się własnymi zasadami i tyczy się to również odpowiedniego odżywiania. To moment, w którym rośniemy, myślimy, uczymy się. Dzieci i młodzież potrzebują zdrowej wartościowej diety aby dobrze funkcjonować, mieć siłę na rozwój fizyczny, zabawę i naukę.

W okresie dojrzewania dieta może także w znacznym stopniu wspomóc walkę ze zmianami skórnymi, zmęczeniem czy brakiem koncentracji. Niestety coraz częściej pojawia się również problem nadwagi/otyłości a także niedowagi. Wprowadzenie diety w młodym wieku jest złożonym procesem. Dzieci i młodzież mają zupełnie inne zapotrzebowania dlatego aby zachować wszystkie niezbędne składniki odżywcze oraz zapewnić zdrowy rozwój należy bardzo dokładnie i indywidualnie podejść do diety naszych pociech.

Dieta seniora

Wiek to jedna z podstawowych zależności w kwestii diety. Nasz organizm wraz z upływającym czasem się zmienia, pojawiają się problemy zdrowotne, choroby, osłabienie. Osoby starsze są szczególnie narażone na niedobory. Wszystko to zasługuje na specjalne dobranie składników odżywczych, które od środka wesprą prace organizmu.

Skupimy się na urozmaiceniu diety tak, aby zapewniła ona wszystkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy i mikroelementy, które w podeszłym wieku są najbardziej potrzebne. Rozplanujemy posiłki tak aby pasowały do indywidualnego grafiku każdego seniora.

Dieta w dolegliwościach zdrowotnych

Dieta jest narzędziem, które wiele potrafi w kwestii naszego zdrowia. Może wspomóc terapie, doprowadzić do stanu remisji lub cofnąć wiele dolegliwości zdrowotnych. Zmieniając w życiu tak niewiele, można zyskać lepsze samopoczucie, pewność siebie i ulgę w przypadku wielu dokuczliwych i niewygodnych przypadłości.

Każdy z nas jest inny, każda przypadłość jest inna i każdy z nas potrzebuje indywidualnego podejścia. Współpraca będzie opierać się na jak najdokładniejszym rozpoznaniu problemu, ułożeniu planu, który będzie w maksymalnym stopniu uwzględniał występujące choroby/dolegliwości zdrowotne oraz Twoje preferencje.

W jakich chorobach pomaga dietoterapia?

Dietoterapia prowadzona jest miedzy innymi w przypadku:
łuszczycy
wypadania włosów
anemii/zaburzeń gospodarki żelazowej
nadciśnieniu
chorobie hashimoto
zaburzeniach pracy tarczycy
hiperlipidemii
niestrawności/problemów jelitowych

Dietetyka w Anagen - indywidualne podejścia

Każdy z naszych Pacjentów traktowany jest indywidualnie. Dobieramy precyzyjnie zalecenia żywieniowe do potrzeb i możliwości każdej osoby. Nasza współpraca może mieć różny przebieg, różną częstotliwość spotkań i zmian planów żywieniowych.