Atopowe zapalenie skóry

Zapalna choroba skóry gładkiej i owłosionej cechująca się nawrotowym i przewlekłym charakterem. Choroba może uaktywnić się w każdym wieku. Zmiany określane jako atopowe zapalenie skóry głowy nie zawsze dają charakterystyczne objawy. Często trudno je właściwie zdiagnozować, dlatego tak ważne jest wczesne odwiedzenie trychologa.

Nowoczesna metoda leczenia AZS

W naszym gabinecie zajmujemy się ustalaniem przyczyny problemu oraz jego skali. Dzięki nowoczesnym narzędziom, jakimi dysponuje nasz gabinet
w Kielcach, możemy trafnie ocenić występowanie zaburzeń i wdrożyć skuteczną terapię. Kiedy skóra na głowie swędzi, piecze, jest zaczerwieniona, zgrubiała i sucha może to świadczyć o atopowym zapaleniu skóry głowy. Wdrożenie terapii na wczesnym etapie może przyczynić się do poprawienia estetyki w tym obszarze, jak również przynieść ulgę i zwalczyć codzienny dyskomfort. 

Występowanie ognisk zapalnych

Specjalista rozpoznaje atopowe zapalenie skóry głowy na podstawie wywiadu z pacjentem, obejrzenia zmian oraz przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń diagnostycznych, dających pełny obraz kliniczny choroby. Uczucie swędzenia, pieczenia, ściągania – to jedne z cech charakterystycznych AZS. Skóra jest sucha, nadreaktywna, ze skłonnością do nadmiernego rogowacenia.

Suche i łamliwe włosy

W przebiegu AZS włosy stają się nadmiernie suche i podatne na uszkodzenia mechaniczne. To może prowadzić do przerzedzeń. Oprócz zmian w zakresie estetyki, nieleczone atopowe zapalenie skóry głowy może prowadzić do rozwoju innych chorób – grzybicy, infekcji wirusowych i bakteryjnych. Negatywnie wpływa też na samopoczucie chorego. Rozwiązaniem mogą się okazać nasze zabiegi, jak również wdrożenie leczenia farmakologicznego
i odpowiednich kosmeceutyków.

atopowe zapalenie skóry głowy kielce

Podczas konsultacji z naszym specjalistą zostaniesz zapoznany z diagnozą, poznasz dostępne opcje terapii i zasady pielęgnacji oraz profilaktyki. Naszymi klientami są nie tylko osoby dorosłe, ale też młodzież i dzieci.

Polecane zabiegi:

- Zabieg trychologiczny z infuzją tlenową
- Terapia laserem excimerowyn na atopowe zapalenie skóry - na każdą partię ciała

Dostępność wolnych terminów trychologicznych

Październik

?%

Listopad

97%

Grudzień

Informacje zawarte w niniejszej witrynie nie są prawnie wiążące
i nie stanowią oferty handlowej, w tym w rozumieniu art. 66 § 1
Kodeksu cywilnego. Zawarte na stronie informacje nie stanowią
zapewnienia, w szczególności w rozumieniu art. 556 Kodeksu
cywilnego. 

This website was created with Mobirise template