Zabieg PepFactor for Scalp

Zabiegi

PepFactorScalp to unikalna mieszanka peptydów i składników odżywczych. PepFactor zapewnia skuteczną rewitalizację skóry głowy i włosów.

Jeśli szukasz innowacyjnego, małoinwazyjnego rozwiązania dla skóry i słabych włosów to PepFactor jest dla Ciebie. Jest to jeden z najnowszych i najbardziej obiecujący zabiegów prosto z USA gdzie z powodzeniem praktykują go najlepsze, renomowane kliniki.

WAŻNE

Każdy z naszych zabiegów przeprowadzany jest jako procedura, która zawiera przygotowanie skóry do zabiegu i część terapeutyczną. Przygotowanie obejmuje oczyszczanie skóry głowy, umycie głowy szamponem dostosowanym do danego schorzenia oraz kondycjonowanie włosów maską odżywczą.

Wskazania do zabiegu

Zabieg stosujemy przede wszystkim w poniższych przypadkach:
szczególnie łysienie androgenowe u kobiet i mężczyzn
łysienie telogenowe
łysienie starcze (inwolucyjne)
łysienie plackowate
łysienie brwi, brody, baków

Efekty zabiegu PepFactor

PepFactorScalp to alternatywa dla osocza - unikalna mieszanka peptydów i składników odżywczych. Wzbogacony peptydem miedzi PepFactorScalp sprawia, że włosy stają się mocniejsze lepiej napigmentowane i gęstsze.
Pierwszych efektów można spodziewać się już po kilku tygodniach od pierwszego zabiegu PepFactorScalp. Zalecane jest wykonanie 4 – 8 zabiegów. Wyniki mogą się różnić w zależności od osoby.

Peptydy biomimetyczne

Zastosowanie peptydów biomimetycznych, które naśladują czynniki wzrostu występujących w PRP, zaczyna stanowić ważną alternatywę dla procedur dermatologiczno – trychologicznych. Dzięki rozwojowi biotechnologicznemu od początku 2000 r. opracowano szeroką gamę peptydów biomimetycznych.

Na rynku dostępnych jest obecnie kilka rodzajów peptydów biomimetycznych. Obejmują one peptydy sygnałowe, peptydy nośnikowe, a także specjalistyczne peptydy skierowane na wzrost i poprawę jakości włosów, takie jak kompleks Copper Tripeptide-1.

Peptydy maja bardzo szerokie zastosowanie w regeneracji skóry i włosów. Zaczynając od łysienia androgenowego przez łysienie telogenowe (co jest już znaną praktyką), łysienie bliznowaciejące (immunologia, utrzymywanie środowiska wzrostu, hamowanie stanów zapalnych), zatrzymując się na łysieniu plackowatym.

Przeprowadzone badania wskazują, że zastosowanie peptydów biomimetycznych u pacjentów z łysieniem plackowatym prowadzi do zmniejszenia wypadania włosów, prawdopodobnie z powodu szybszego przejścia do anagenu, wydłużenia fazy anagenowej i wpływu na regulację immunologiczną.

Łysienie androgenowe mężczyzn

PepFactor może pomóc w terapii wypadania włosów do V etapu skali Norwooda - Hamiltona. Co to znaczy? Istnieje VII etapów skali łysienia typu męskiego. Pierwszy etap zaczyna się od lekko cofniętej linii włosów, a etap V to linia włosów w kształcie podkowy i utrata włosów staje się już trudna do leczenia.

Łysienie androgenowe kobiet

PepFactor może pomóc w terapii łysienia androgenowego do IV etapu skali Sinclair’a. Co to znaczy? Istnieje V etapów skali łysienia androgenowego typu żeńskiego. Pierwszy etap zaczyna się od lekkiego przerzedzenia włosów w obszarze korony - przedziałek, a etap V to już mocne przerzedzenie włosów w obszarze korony i boków, choć i w tym przypadku podejmuje się próby terapii.

W wyniku procesu łysienia androgenowego dochodzi do zmiany warunków wzrostu włosów – między innymi do ścieńczenia skóry, większego jej napięcia, płytszego osadzenia mieszków włosowych, słabszego ukrwienia i dotlenienia. PepFactor stymuluje znaczny wzrost nowego kolagenu. Posiadanie wystarczającej ilości kolagenu w skórze głowy wzmacnia mieszki włosowe i poprawia wzrost włosów.

CZAS TRWANIA / ILOŚĆ ZABIEGÓW

Zabieg trwa ok. 1h 15 minut.
Zalecana seria zabiegów to 4 zabiegi co 14 – 21 dni;  2 – 4 zabiegi co 21 – 40 dni, co stanowi serię uderzeniową.

Seria podtrzymująca to 1 zabieg co ok 2 – 3 miesiące

URZĄDZENIE AQUA INJECTOR PLUS+

Zabieg PepFactor for Scalp wykonujemy specjalistycznym urządzeniem Aqua Injector+.

Pistolet zapewnia równomierne dozowanie preparatu w obszarze zabiegowym.

Indywidualnie dobrane parametry pola elektromagnetycznego sprawiają, że zabieg jest prawie nie odczuwalny.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwskazaniami do wykonania zabiegu są min:
ciąża i laktacja,
skłonność do bliznowaceń,
choroby autoimmunologoczne tj. łuszczyca, choroba Haschimoto,
aktywne choroby wirusowe,
zażywanie antykoagulantów i leków rozrzedzających krew,
antybiotykoterapia i sterydoterapia,
nieustabilizowana cukrzyca.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Nie należy opalać się przez pierwsze 2-3 dni po zabiegu,
Nie należy korzystać z sauny, kąpieli parowych przez pierwsze 2-3 dni po zabiegu,
Nie należy korzystać z basenów i innych zbiorników wodnych przez pierwsze 2-3 dni po zabiegu,
Nie należy wykonywać ćwiczeń siłowych i wysiłkowych w dniu zabiegu,
Nie należy pić alkoholu w dniu zabiegu,
Nie należy myć skóry głowy 12h po zabiegu.