Łysienie plackowate

Twój problem

To typ łysienia dotykający każdą grupę wiekową i każdą płeć. Jego przyczyna nie jest do końca poznana jednak najczęściej są to zaburzenia autoimmunologiczne.

Organizm sam zaczyna zwalczać własne włosy, doprowadzając do powstania miejsc bez włosów. W ten sposób wpływa nie tylko na wygląd, ale też obniża komfort, poczucie własnej wartości i rodzi kompleksy.

Jednak dzięki nowoczesnym metodom laserowym, łysienie plackowate można leczyć. O możliwościach, ilości zabiegów, przebiegu terapii zostaniesz poinformowany podczas konsultacji odbywającej się w gabinecie w Kielcach.

ŁYSIENIE PLACKOWATE - ZABURZENIE O ZMIENNYM NASILENIU

Łysienie plackowate, jak wiele chorób autoimmunologicznych, ma tendencje do „pojawiania się i znikania”. Ilość i wielkość miejsc bez włosów za każdym razem może być inna.

O łysieniu plackowatym mówimy, kiedy na głowie lub innych owłosionych partiach ciała pojawiają się plamy wielkości monety. Z czasem zwiększa się ich ilość oraz średnica – rzadziej dochodzi do całkowitej utraty włosów na głowie.

Co musisz wiedzieć o łysieniu plackowatym

Funkcjonuje wiele mitów i niepotwierdzonych teorii dotyczących łysienia plackowatego. Poniżej kilka ważnych informacji, z którymi powinieneś się zapoznać jeśli podejrzewasz u siebie łysienie palckowate.

Łysienie to łysienie

To mit, są różne typy łysienia, dodatkowo łysienie plackowate również nie zawsze jest takie samo. Malinga, Universalis, Totalis - to kilka najczęściej spotykanych typów łysienia plackowatego. Może występować na skórze głowy, dotykać inne partie tj. broda, brwi i rzęsy lub doprowadzić do utraty włosów na większości części ciała.

Co powinno Cię niepokoić

Jeżeli zauważysz u siebie niepokojące zmiany, prowadzące do powstawania miejscowych placków pozbawionych włosów, może to sugerować wystąpienie przewlekłej choroby zapalnej, w wyniku której uszkodzeniu podlegają mieszki włosowe.

Łysienie dotyczy starszych

Łysienie plackowate dotyka pacjentów w każdym wieku, ale nasilenie choroby przypada zazwyczaj u 20-,30- i 40-latków. Pacjentami naszego gabinetu są osoby w bardzo różnym wieku. Ta choroba dotyka również młodzież i dzieci.

Różne "oblicza" łysienia plackowatego

Łysienie plackowate - leczenie

Im wcześniej pacjent rozpocznie leczenie, tym większe jest prawdopodobieństwo, że łysienie plackowate ustąpi, a włosy odrosną.

W naszym gabinecie opisane zmiany w ramach łysienia plackowatego zwalczamy przy pomocy lasera. Naszym pacjentom sugerujemy też inne możliwości leczenia, aby wzmocnić efekty zabiegów i przedłużyć je. Proponujemy kosmetyki do pielęgnacji skóry głowy, kosmeceutyki, a w razie potrzeby wdrażamy suplementy diety.

Konsultacja przed terapią

Podczas konsultacji trychologicznej poznasz dostępne wersje terapii, jak również skalę problemu. Diagnoza lub jej potwierdzenie odbywają się na podstawie przeprowadzonego z pacjentem wywiadu i poznania historii jego choroby.

Zmagasz się z problemem utraty włosów? Podejrzewasz u siebie łysienie plackowate i poszukujesz leczenia? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych terapią zwalczania łysienia plackowatego do odwiedzenia gabinetu trychologicznego Anagen zlokalizowanego w Kielcach. W przypadku pytań czy chęci umówienia się na konsultacje zachęcamy do kontaktu.