Bielactwo

Twój problem

Choroba przewlekła, której objawem jest powstawanie fragmentów skóry bez pigmentu. Zaobserwowano związek między występowaniem bielactwa a chorobami autoimmunologicznymi występującymi w rodzinie.

Jeżeli u Ciebie lub bliskiej osoby pojawiły się na skórze jaśniejsze przebarwienia, może to wskazywać na rozwój choroby. Leczenie bielactwa na szczęście jest możliwe, dlatego warto rozpocząć je jak najwcześniej od konsultacji ze specjalistą, który opracuje dla pacjenta najlepszą terapię. Terapia wykorzystuje m.in. laser excimerowy. Dlaczego warto zdecydować się na interwencję i podjąć walkę z problemem? Na pewno nie warto lekceważyć zmian na ciele, które wyglądają nieestetycznie i mogą prowadzić do braku samoakceptacji. 

BIELACTWO NABYTE I WRODZONE

Istnieją dwa główne typy bielactwa. Bielactwo wrodzone, to dziedziczny brak lub niedobór barwnika w skórze, włosach i tęczówce oka. Bielactwo nabyte może rozwinąć się nawet około 30 roku życia, po wystąpieniu silnego czynnika środowiskowego np. stresu.

Dlaczego warto leczyć bielactwo?

Dlaczego warto zdecydować się na interwencję i podjąć walkę z problemem? Na pewno nie warto lekceważyć zmian na ciele, które wyglądają nieestetycznie i mogą prowadzić do braku samoakceptacji. Choroba nierzadko powoduje:

Wycofanie społeczne

Choć bielactwo nie boli, powoduje uczucie dyskomfortu, szczególnie podczas kontaktów międzyludzkich.

Obniżenie komfortu życia

Problem natury estetycznej może powodować spadek samooceny i problemy natury psychologicznej.

Leczenie bielactwa

W naszym centrum w Kielcach podejmujemy się leczenia bielactwa z wykorzystaniem nowoczesnego lasera excimerowego.

Efekty, jakie daje terapia są zadowalające i widoczne w krótkim czasie.

Urządzenie emituje promieniowanie UVB, naświetlając wyłącznie te partie skóry, które są objęte zmianami. Dzięki temu zabieg jest w pełni bezpieczny oraz nie oddziałuje na zdrowe fragmenty ciała.

Czas trwania terapii

Aby leczenie bielactwa było skuteczne, trzeba dopasować ilość i czas trwania zabiegów do skali problemu. Istotne jest dobranie takiej dawki promieniowania, aby była ona skuteczna w zwalczaniu zmian, a zarazem bezpieczna dla organizmu.

W naszym gabinecie trychologicznym w Kielcach przed rozpoczęciem terapii przeprowadzamy bezpłatnie Test MED ustalający odpowiedną siłę działania lasera.

Wywiad z Pacjentem

Podczas konsultacji z naszym specjalistą zostanie przeprowadzony wywiad z pacjentem. Zapozna się on także z historią choroby oraz oceni skalę zmian, z jakimi zgłasza się chory.

Dzięki temu będzie mógł postawić dokładną diagnozę, a następnie wdrożyć leczenie bielactwa. Wszystko po to, abyś odzyskał dobre samopoczucie, radość życia i estetyczny wygląd skóry.