Nadmierne wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów dotyczy wielu kobiet i mężczyzn. Obserwowana większa ilość wypadających włosów przy myciu lub czesaniu może świadczyć o większych problemach.

Nadmierne wypadanie często bywa okresowe, jednak gdy trwa dłużej niż 3 – 4 miesiące warto wybrać się do specjalisty aby zbadać przyczynę nadmiaru wypadania oraz wdrożyć odpowiednio dostosowaną terapię.

Długotrwałe, nadmierne wypadanie włosów może powodować przerzedzenie, pogorszenie kondycji włosów a nawet łysienie. Istnieje kilka mechanizmów wypadania, które wymagają odmiennego prowadzenia terapii.

Łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe występuje w zdecydowanej większości u mężczyzn. Wiąże się z pojawieniem się zakoli, przerzedzeniem szczytowej części głowy oraz widocznym przerzedzeniem. Obserwujemy zmianę struktury włosów, które stają się zdecydowanie cieńsze i są bardziej podatne. Mechanizm ten jest dziedziczny genetycznie i może także dotyczyć kobiet. W tym przypadku obserwujemy poszerzający się przedziałek, możliwe jest większe przetłuszczanie się skóry. Jeśli cierpisz na np. insulinooporność lub zespół policystycznych jajników szczególnie zwróć uwagę na kondycję swoich włosów.

Więcej

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate, które rozwija się na drodze autoimmunologii w ostatnim czasie przybiera na sile. Pojawiające się okrągłe miejsca bez włosów są charakterystyczne dla tego typu łysienia.

Może pojawiać się w formie pojedynczej zmiany, jednak bardziej zaawansowane typy łysienia plackowatego mogą dotyczyć całej głowy lub dodatkowo innych części ciała. Niedobór witaminy D3, nadmierny stres, silne przeżycia mogą predysponować do rozwoju tego typu łysienia.

Więcej

Telogenowe wypadanie włosów

Telogenowe wypadanie włosów będziemy obserwować szczególnie podczas mycia lub czesania włosów. Zdecydowanie większa liczba włosów może być obserwowana w sitku odpływu prysznica, podczas czesania lub stylizacji włosów. Jest to mechanizm związany z głębszymi problemami wewnątrz organizmu, dlatego jeśli obserwujesz tego typu sytuację wykonaj podstawowe wyniki badań i udaj się do trychologa. Ten typ nadmiernego wypadania włosów może występować także w przebiegu COVID.

Łysienie poporodowe i menopauzalne

Łysienie poporodowe oraz menopauzalne będzie pojawiać się w momencie zmian hormonalnych w organizmie. Zmniejszająca się ilość estrogenów będzie uruchamiać włosy do nadmiernego wypadania po ciąży lub zakończeniu laktacji. Możesz obserwować nadmierne wypadanie włosów przy myciu lub czesaniu. W okresie menopauzy mniejsza ilość tych hormonów będzie powodować pogorszenie się struktury włosów, które mogą rosnąć słabsze, cieńsze i bardziej delikatne. Możesz obserwować większe prześwity na szczycie głowy, które będą pojawiać się na głowie stopniowo, przez dłuższy okres czasu.

Wpływ stylizacji włosów na ich wypadanie

 

Jeśli mocno stylizujesz włosy, lubisz nosić ciasne upięcia, korzystasz z przedłużania włosów możesz być narażona na łysienie trakcyjne. Pojawia się ono po dłuższym czasie, gdy włosy są mocno przeciążone. Nadmierne pociąganie włosów i ich obciążenie doczepami może prowadzić do miejscowych przerzedzeń, które mogą mieć charakter trwały.

NADMIERNE WYPADANIE WŁOSÓW

Nadmierne wypadanie włosów dotyczy wielu kobiet i mężczyzn. Obserwowana większa ilość wypadających włosów przy myciu lub czesaniu może świadczyć o większych problemach.

Nadmierne wypadanie często bywa okresowe, jednak gdy trwa dłużej niż 3 – 4 miesiące warto wybrać się do specjalisty trychologa aby zbadać przyczynę nadmiaru wypadania oraz wdrożyć odpowiednio dostosowaną terapię.

Długotrwałe, nadmierne wypadanie włosów może powodować przerzedzenie, pogorszenie kondycji włosów a nawet łysienie. Istnieje kilka mechanizmów wypadania, które wymagają odmiennego prowadzenia terapii.

Zabiegi na wypadanie włosów

Wraz z upływem lat, ale też pod wpływem stresu, przyjmowania różnych leków czy niewłaściwej diety nasze włosy mogą się przerzedzać. Problem dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety, szczególnie po okresie ciąży czy karmienia piersią. Łysienie to problem, z którym możesz poradzić sobie za sprawą profesjonalnych zabiegów na wypadanie włosów.

Pierwszym krokiem jest ustalenie, czy mamy do czynienia z telogenowym, poporodowym wypadaniem włosów, czy może przyczyną jest „tylko” niewłaściwa pielęgnacja. Bez względu na powód, do każdego pacjenta podchodzimy z najwyższym zaangażowaniem i profesjonalizmem, proponując skuteczne zabiegi na wypadanie włosów.

Zapraszamy do nas, jeśli chcesz pozbyć się kompleksów i problemów, a cieszyć się mocnymi, zdrowymi kosmykami i nienaganną fryzurą.