łysienie plackowate kielce

Łysienie plackowate

To typ łysienia dotykający każdą grupę wiekową i każdą płeć. Jego przyczyna nie jest do końca poznana jednak najczęściej są zaburzenia autoimmunologiczne. Organizm sam zaczyna zwalczać własne włosy, doprowadzając do powstania miejsc bez włosów. W ten sposób wpływa nie tylko na wygląd, ale też obniża komfort, poczucie własnej wartości i rodzi kompleksy. Jednak dzięki nowoczesnym metodom laserowym, łysienie plackowate można leczyć. O możliwościach, ilości zabiegów, przebiegu terapii zostaniesz poinformowany podczas konsultacji odbywającej się
w gabinecie w Kielcach.

Kilka typów

Malinga, Universalis, Totalis - to kilka najczęściej spotykanych typów łysienia plackowatego. Może występować na skórze głowy, dotykać inne partie tj. broda, brwi i rzęsy lub doprowadzić do utraty włosów na większości części ciała. Jeżeli zauważysz u siebie niepokojące zmiany, prowadzące do powstawania miejscowych placków pozbawionych włosów, może to sugerować wystąpienie przewlekłej choroby zapalnej, w wyniku której uszkodzeniu podlegają mieszki włosowe. Łysienie plackowate dotyka pacjentów w każdym wieku, ale nasilenie choroby przypada zazwyczaj u 20-,30- i 40-latków. Pacjentami naszego gabinetu jest także młodzież i dzieci.

Zaburzenie o zmiennym nasileniu 

Łysienie plackowate, jak wiele chorób autoimmunologicznych, ma tendencje do "pojawiania się i znikania". Ilość i wielkość miejsc bez włosów za każdym razem może być inna. O łysieniu plackowatym mówimy, kiedy na głowie lub innych owłosionych partiach ciała pojawiają się plamy wielkości monety. Z czasem zwiększa się ich ilość oraz średnica – rzadziej dochodzi do całkowitej utraty włosów na głowie.

Łysienie plackowate - leczenie

Im wcześniej pacjent rozpocznie leczenie, tym większe jest prawdopodobieństwo, że łysienie plackowate ustąpi, a włosy odrosną. W naszym gabinecie opisane zmiany w ramach łysienia plackowatego zwalczamy przy pomocy lasera. Naszym pacjentom sugerujemy też inne możliwości leczenia, aby wzmocnić efekty zabiegów i przedłużyć je. Proponujemy kosmetyki do pielęgnacji skóry głowy, kosmeceutyki, a w razie potrzeby wdrażamy suplementy diety.

Podczas konsultacji trychologicznej poznasz dostępne wersje terapii, jak również skalę problemu. Diagnoza lub jej potwierdzenie odbywają się na podstawie przeprowadzonego z pacjentem wywiadu i poznania historii jego choroby.


Polecane zabiegi:

- Terapia laserem excimerowym na łysienie plackowate

Zmagasz się z problemem utraty włosów? Podejrzewasz u siebie łysienie plackowate i poszukujesz leczenia? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych terapią zwalczania łysienia plackowatego do odwiedzenia gabinetu trychologicznego Anagen zlokalizowanego w Kielcach.
W przypadku pytań czy chęci umówienia się na konsultacje zachęcamy do kontaktu.

Efekty naszych terapii

z wykorzystaniem lasera excimerowego

Informacje zawarte w niniejszej witrynie nie są prawnie wiążące
i nie stanowią oferty handlowej, w tym w rozumieniu art. 66 § 1
Kodeksu cywilnego. Zawarte na stronie informacje nie stanowią
zapewnienia, w szczególności w rozumieniu art. 556 Kodeksu
cywilnego. 

Page was designed with Mobirise