Mezoterapia
PepFactor

Zabiegi

Mezoterapia skóry głowy – w jakich przypadkach?

Wypadające i osłabione włosy są nasilającym problemem. Zdecydowanie częściej obserwujemy rozwój łysienia androgenowego, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

Szczególną uwagę trzeba zwrócić na zaburzenia gospodarki hormonalnej, które wpływają na funkcjonowanie skóry, przyspieszają przetłuszczanie, opóźniają lub wręcz hamują wzrost włosa. W takim przypadku konieczne może być zastosowanie mezoterapii aby stymulować odrost włosów, wspierać ich budowę, która z czasem może być mocno osłabiona. Mezoterapia skóry głowy wspiera wzrost włosów w ujęciu długoterminowym.

Co daje mezoterapia?

Najważniejsze zalety zabiegów z mezoterapii to hamowanie i stymulacja nowych włosów. Pobudzenie krążenia skóry, odżywienie mieszków, poprawa nawilżenia skóry to kolejne
z wielu korzyści płynących z mezoterapii. Regularnie wykonywane zabiegi poprawiają budowę włosów, stają się pogrubione, lepiej wypigmentowane i lśniące. Ich budowa wzmacnia się pozwalając na zapuszczenie dłuższych włosów zmniejszając ryzyko łamania się i kruszenia.

W gabinecie proponujemy wykorzystanie jednego z najnowszych preparatów do stymulacji włosów jakim jest PepFactor! Aby zapewnić wysoki komfort zabiegu wykorzystujemy pistolet Aqua Injector, który minimalizuje nieprzyjemne odczucia mezoterapii i dozuje preparat równomiernie w całym obszarze zabiegowym!

Jeden z najbogatszych składów dostępny na rynku - preparat PepFactor

Unikalna mieszanka peptydów i składników odżywczych. Jeden z najbardziej obiecujących zabiegów prosto z USA, gdzie praktykują go jedne z najlepszych klinik. Alternatywa dla osocza bogatopłytkowego. Jest to unikalny koktajl peptydowo - odżywczy wzbogacony peptydem miedzi, przeciwutleniaczami, które sprawiają, że włosy stają się nie tylko silniejsze ale również lepiej wypigmentowane. Zawiera m.in.:

• Mannitol - działa na skórę nawilżająco i przeciwświądowo. Zastosowany zewnętrznie wpływa na równowagę mikrobiomu skóry.
• Trehalose - w kosmetykach pełni rolę przeciwutleniacza i działa ochronnie na skórę.
• Cooper Tripeptyde-1 - kompleks miedzi i aminokwasów promujący aktywację procesu gojenia ran, ma właściwości przeciwzapalne, stymulujące włókna kolagenowe. Promuje wzrost nowych naczyń krwionośnych.
• Sh-Oligopeptide-10 - peptyd składający się z piętnastu naturalnie występujących aminokwasów o szerokim spektrum działania: przeciwstarzeniowym, wspierającym gojenie się ran, wspiera regenerację skóry i wzrost włosów.

Zawarte w preparacie PepFactor peptydy biomimetyczne doskonale naśladują naturalne czynniki wzrostu - substancje, które modulują procesy w skórze w zakresie stymulacji i różnicowania komórek do wzrostu.

Mezoterapia skóry głowy PepFactor – dla kogo?

Zalecana szczególnie w terapiach łysienia androgenowego zarówno u mężczyzn jak i u kobiet, jak również w łysieniu hormonozależnym. Skład preparatu pozwala na pracę w szerszym zakresie i zaawansowaniu łysienia. Rekomendowany również w poniższych przypadkach:

• Łysienie telogenowe
• Łysienie poporodowe
• Łysienie androgenowe
• Łysienie typu kobiecego
• Łysienie na tle hormonalnym
• Silne odżywienie włosów

Czas trwania / Ilość zabiegów

Zabieg trwa ok. 1h 15 minut.

• seria intensywna: 6 – 8 zabiegów co 30 dni
• seria podtrzymująca – 2 zabiegi co 30 dni, 6 miesięcy po zakończeniu serii intensywnej.

O ostatecznej ilości zabiegów decyduje specjalista podczas konsultacji trychologicznej.

Dla optymalnego efektu rekomendujemy wykonanie serii zabiegów, ponieważ stymulacja i wzrost włosa jest procesem dłuższym. To wynika z fizjologii skóry i stosunkowo długiego czasu potrzebnego na wzrost włosów, dlatego efekt jest widoczny z pewnym opóźnieniem.

Urządzenie Aqua Injector+

Mezoterapię igłową wykonujemy specjalistycznym urządzeniem Aqua Injector+.
Pistolet zapewnia nakłucia na kontrolowaną głębokość oraz precyzyjne dozowanie preparatu w obszarze zabiegowym.
Urządzenie wyposażone jest w pompę podciśnieniową, która zasysa skórę przed nakłuciem, co redukuje nieprzyjemne odczucia poprawiając komfort zabiegu.
Użyty 9 igłowy kartridż dozuje preparat na większej powierzchni skóry, co maksymalizuje powierzchnię zabiegu.

PRZECIWWSKAZANIA

Mezoterapia igłowa skóry głowy jest zabiegiem, który jest stosunkowo bezpieczny i skutki uboczne występują niezwykle rzadko. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być bardziej napięta i tkliwa. Może wykazywać nadwrażliwość na działanie słońca. Jest to standardowa reakcja skóry. Użyty w zabiegach mezoterapii pistolet minimalizuje ryzyko nieprzyjemnych odczuć jak i skutków ubocznych.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:
leki przeciwzakrzepowe
łysienie bliznowaciejące
oparzenia słoneczne
terapia izotretinoiną w ciągu ostatnich 6 miesięcy (np. Roaccutane, Izotek)
egzema lub łuszczyca w miejscu zabiegowym
ciąża, karmienie piersią, leczenie in vitro, próby zajścia w ciążę
niekontrolowana cukrzyca,
choroby autoimmunologoczne
zaburzenia krzepnięcia krwi
trądzik różowaty w stanie zapalnym lub silne zaczerwienienie
zakażenia grzybiczne
aktywna opryszczka
trądzik w aktywnej fazie
uczulenie na którykolwiek ze składników
choroby nowotworowe, chemioterapia lub radioterapia

PRZED ZABIEGIEM

Nie przyjmujemy aspiryny, ani żadnych leków. które wpływają na obniżenie krzepliwości krwi,
Nie pijemy alkoholu.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Nie należy opalać się przez pierwsze 2-3 dni po zabiegu,
Nie należy korzystać z sauny, kąpieli parowych przez pierwsze 2-3 dni po zabiegu,
Nie należy korzystać z basenów i innych zbiorników wodnych przez pierwsze 2-3 dni po zabiegu,
Nie należy wykonywać ćwiczeń siłowych i wysiłkowych w dniu zabiegu,
Nie należy pić alkoholu w dniu zabiegu,
Nie należy myć skóry głowy 12h po zabiegu.