Z wypadaniem włosów do dermatologa czy do trychologa?

img17

Wypadanie włosów to rozległa przypadłość, która może mieć wiele przyczyn. Dermatolog będzie wykorzystywał dostępne rozwiązania medyczne. Trycholog będzie pielęgnował, dobierał odpowiednie zabiegi, wskazywał kierunek pielęgnacji domowej. 

img19

Zatem do kogo z wypadaniem włosów udać się w pierwszej kolejności?

Jest to trudne pytanie. Najczęściej kierujemy się jednak do trychologa. W wielu przypadkach trycholog jest w stanie rozwiązać problem. Co w sytuacji, gdy wypadanie włosów jest sprzężone z nieprzyjemnymi odczuciami skórnymi? Co jeśli dodatkowo skóra piecze, boli, jest nadwrażliwa?

Współpraca dermatolog – trycholog

W takich sytuacjach współpraca na osi dermatolog – trycholog może być wręcz konieczna. Zaawansowane łojotokowe zapalenie skóry, atopia skóry to częste przypadłości, które wymagają pielęgnacyjnego, trychologicznego prowadzenia, a także dermatologicznego leczenia. Doprowadzenie skóry do stanu równowagi może rozwiązać problem z wypadaniem włosów. Trycholog również ma możliwość uzupełnienia dermatologicznego leczenia specjalistycznymi zabiegami. Wykonywane regularnie, przy wsparciu odpowiedniej suplementacji, pielęgnacji domowej dają bardzo dobre efekty.